KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 8692155
*
nr 869 2155
Jan Afzelius
(1929-2000), Sverige
Träsnitt, Jan Afzelius (1929-2000), motivet: 20x34
Jan Afzelius, född 1929 i Stockholm, död 2000, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 januari 2014
kl 18:22:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 10:50:28
1
150 kr
13/1 17:51:52
2
Vinnande bud
13/1 18:13:47
3
250 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Jan Afzelius
Jan Afzelius, född 1929 i Stockholm, död 2000, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Jan Afzelius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik jan afzelius linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:55
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:13
*
Jan Afzelius
Jan Afzelius, född 1929 i Stockholm, död 2000, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Jan Afzelius
nr 869 2155
Jan Afzelius
(1929-2000), Sverige
Träsnitt, Jan Afzelius (1929-2000), motivet: 20x34
Jan Afzelius, född 1929 i Stockholm, död 2000, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/1 10:50:28 | 1 | 150 kr |
13/1 17:51:52 | 2 | Vinnande bud |
13/1 18:13:47 | 3 | 250 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Jan Afzelius
Jan Afzelius, född 1929 i Stockholm, död 2000, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Jan Afzelius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik jan afzelius linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:55 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:13